Турнір LVSDesign 2018

Турнір LVSDesign 2018

Однією з найбільш затребуваних професій у світовій шоу-індустрії зараз є фах light-дизайнера. Світловий супровід музичних виступів давно відійшов від базових потреб просто “підсвітити сцену”. Нині потоки світла підсилюють враження глядачів від виступу, відображають розвиток та кульмінаційні моменти звукових доріжок і, власне, є невід’ємною частиною концертів.

В Україні професіоналів цієї справи поки небагато, тим паче, що традиційні інститути, професійні технікуми, чи університети такої освіти не надають. Для популяризації професії light-дизайнера і для поліпшення рівня світлових шоу в Україні LVSDesign уже другиий рік поспіль провів юніорський турнір дизайнерів світла, він же – четвертий загалом.

ЯК ЦЕ БУЛО

Молоді, талановиті учасники, які роблять перші кроки у цій індустрії, змагалися за першість у створенні світлових шоу. Усі учасники були у рівних умовах: напередодні кожен отримав по одній музичній доріжці, під акомпанемент якої створював світлове шоу. Готувалися учасники у студії LVSDesign впродовж 6 годин, де були усі необхідні умови для підготовки візуальних шоу та професійне обладнання.

Фінальні роботи демонстрували протягом дня 11 грудня. Кожен учасник приходив на окремий, виділений йому відрізок часу, відтак, не пересікався з конкурентами. Переможцем турніру став Павло Стрижаченко, друге місце посів Сергій Ястремський, а замкнув трійку лідерів Євген Плохотніченко.

ХТО ТАКИЙ ДИЗАЙНЕР СВІТЛА

Light-дизайнер — це і творча, і технічна робота. Одночасно потрібно мати мистецький, креативний погляд на освітлення, щоб якомога більш точно передати настрій та атмосферу музики, яка лунає; і, звісно, добре розумітися в технічних моментах, щоб всі ідеї коректно втілити у життя.

Місія роботи light-дизайнера — посилити емоції від музики. Досягається цей ефект завдяки дизайну сцени, програмуванні шоу. Світлові потоки, де потрібно, мають осліплювати, додавати драматичності, дивувати і підтримувати аранжування ефектами. А для цього промені світла мають добре виднітися у просторі.

ЯК НАВЧИТИСЯ

Можна скільки завгодно дивитися різноманітні онлайн-уроки, але ніщо не замінить безпосереднього контакту із пультом та програмним забезпеченням. Тільки наживо можна зрозуміти, як працює фокус та зум, для чого потрібна та чи інша функція. І лише практика дасть поняття, як насправді передається колір, інтенсивність світла.

Для того, щоб новачки мали можливість попрактикуватися, показати свої можливості і вдосконалити свої вміння LVSDesign ділиться досвідом у щорічних турнірах юніорів. Завдяки цьому з року в рік в Україні все більше популяризується професія light-дизайнера та зростає фаховий рівень світлових шоу. Ми віримо, що майбутнє light-дизайнерів в Україні справді світле. А тих, хто хоче опанувати цей фах, залюбки запросимо на турнір у 2019-му.

Автор публікації : Шевченко Ірина

[Total: 1    Average: 5/5]