Основи розуміння протоколу DMX-512 для програмування освітлення.

Основи розуміння протоколу DMX-512 для програмування освітлення.

Відмінне освітлення вистави є мистецтвом. Ідеальне поєднання форм і плавне перетікання кольорів по декорації створює внутрішнє сприйняття. Воно підкреслює все інше, що відбувається на сцені. Це вимагає багато складових, які працюють в тандемі.

Магія приладів освітлення

Вистави часто мають десятки, якщо не сотні освітлювальних приладів, а плавне і одночасне управління  вимагає розуміння технології. Про це знає кожен професіонал DMX-512.

DMX-512 – це промисловий стандартний протокол, за допомогою якого взаємодіють майже всі автоматизовані освітлювальні прилади.

Ця цифрова “мова” дозволяє управляти різними світлотехнічними приладами, використовуючи будь-яку кількість різних контролерів освітлення .

Далі Ethernet – стандарти (Art-Net і sACN) дозволяють передавати дані DMX-512 через мережеву інфраструктуру і пристрої.

Оскільки виробники управління освітленням використовують DMX-512 так поширено, кожен, хто працює з сучасними автоматизованими освітлювальними приладами, потребує базового розуміння того, як прилади і пульти використовують DMX-512.

DMX канали

Найпростіша модель DMX-512 – це комплект наборів даних, які називаються “канали”.

Ці канали поєднані у пакет під назвою «Universe». Так сталося що «Universe» не переклали, як «Всесвіт»,  а  взяли позначення «Лінія».

Кожна «Лінія» складається з 512 унікальних каналів. Традиційно, кожний канал являє собою різне світло у системі. Проте, в сучасних системах освітлення з великою кількістю складних приладів окремі DMX канали часто відповідають за конкретні параметри автоматизованого приладу.

Кожний окремий канал відображається, як діапазон значень від 0 до 255. Спочатку DMX-512 був створений для управління простими диммерами, де значення лінії 0 – 255 відповідали 0 – 100% на  контролі вихідного світла.

Користувач театрального світла може збільшувати або зменшувати яскравість світла в широкому діапазоні.

Останнім часом  автоматизовані освітлювальні прилади та інші продукти для індустрії розваг використовують DMX канали для контролю за численною кількістю різних функцій від інтенсивності, панорамування та нахилу до інших унікальних особливостей.

На його прикладі, однак, краще зрозуміти одну DMX лінію, як набір 512 каналів, кожний з яких має свій власний набір з 256 значень (тобто 255 + 1 починаючи з 0).

Використання DMX каналів для управління освітленням

Кожен автоматизований прилад освітлення вимагає унікальний діапазон DMX каналів в межах частини DMX лінії.

Цей діапазон каналів (як правило, від 12 до 30 каналів) дозволяє здійснювати прямий контроль усіх функцій приладу.

  • Наприклад, перший канал DMX в діапазоні управляє інтенсивністю, другий – поворотом, третій – нахилом, четвертий – збільшенням і так далі.
  • Кожному приладу присвоюється унікальна стартова адреса DMX, що позначає першу з конкретних каналів в Лінії, вказівки від яких він отримує.
  • Як правило, стартова адреса DMX встановлюється через бортову систему меню приладу.
  • На консолі освітлення, користувач створює «patch» патч, який пов’язує інформацію з консолі з унікальною DMX адресою кожного підключеного приладу.
  • Програміст консолі може брати конкретний прилад, налаштувати його параметри і записувати дані.
  • Явна інформація, така як колір, інтенсивність, стан і багато іншого, частіше за все відображається в зручному для читання вигляді, але вихід з консолі завжди звертається до вибору каналів DMX і їх відповідних значень.

DMX-512 – є джерелом життя світлового зв’язку та надає необхідну інформацію для контролю.

В майбутньому, DMX-512, може бути замінений більш надійним протоколом з високим ступенем деталізації, але до тих пір для всіх професіоналів з освітлення дуже важливо розуміти основи  користування приладом в індустрії.

Посилання на джерело: http://www.harmanpro.com

[Total: 0    Average: 0/5]