Художник по світлу в театрі

Художник по світлу

Фахівця, який майстерно керує світлом, створює атмосферу, впливає на емоційну сферу людини, перевтілює навколишнє середовище в органічне простір відповідне ідеї вистави, називають художником по світлу або дизайнером освітлення.

Приступаючи до роботи над проектом, він повинен знати всі технічні характеристики світлових приладів, уміти правильно підібрати кількість, вказати їх місце розташування, мати навички роботи в програмуванні пультів, володіти базовими знаннями в теорії світла, принципами постановницького освітлення, тобто володіти досить великим обсягом знань і величезним досвідом.

У нашій країні відсутня яка-небудь школа по світлу, більшість художників по світлу це захоплені диво-світлом люди, які вчаться на досвіді попередніх поколінь, експериментують, займаються саморозвитком і надалі підкорюють своєю майстерністю глядача. Це складний і захоплюючий шлях, пройти його можливо тільки при великій віддачі улюбленій справі. Працюючи на різних майданчиках, художник по світлу співпрацює з різними людьми, але проблеми, з якими він стикається майже одні й ті ж – відсутність елементарного світлового обладнання, брак кваліфікованого персоналу, брак розуміння між режисером, сценографом і художником по світлу під час постановницького процесу.
З цими труднощами навряд чи стикаються наші колеги за кордоном, професія lighting designer досить престижна і шанована. Здобувши вищу освіту, фахівець проходить шлях від рядового освітлювача до художника по світлу в театрах з достатнім технічним забезпеченням. Плануючи свою роботу над проектом спільно з режисером, за довго до прем’єри, він уже приблизно малює світлові картинки і розуміє що конкретно потрібно для їх здійснення. Такий підхід значно полегшує постановницький процес, робить його ефективним і художнику залишається тільки реалізовувати свої творчі ідеї.
В Україні художник по світлу рідкісна, але витребувана професія і саме ці люди забезпечують красу і видовищність заходів. Потрібно пам’ятати про це! Створюючи освітні програми, майстер класи, виставки світлового обладнання їх організатори вносять величезний вклад в розвиток цього ремесла і це поки єдиний шлях вирішення багатьох проблем в цій сфері.

Автор: Олена Антохіна

художник по світлу

[Total: 0    Average: 0/5]