Фестивалі світла

Фестивалі світла

Місто засинає, прокидаються вони – кращі світові light-дизайнери. Дивовижні світлові інсталяції, які вони створюють, – креативна, але водночас дуже ретельна робота професіоналів, які на повну використовують інноваційні можливості новітніх технологій. Завдяки їх роботі ми маємо змогу у зовсім іншому світлі подивитися на звичні вулиці та будівлі.

Поки учасники турніру junior light-дизайнерів від LVSdesign готуються до фіналу 11 грудня, ми надихнемося кращими фестивалями світла у різних країнах.

СІДНЕЙ

Зробити світлове мистецтво доступним для всіх намагаються організатори фестивалю Vivid, який вже 10 років поспіль відбувається в найбільшому австралійському місті. Один із найвідоміших і наймасштабніших світлових фестивалів щороку збирає понад 2 мільйони відвідувачів і традиційно відбувається у зимову для континенту пору. Найбільш вражаюче в цей час виглядає Сіднейський оперний театр.

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Light Festival стартує наприкінці листопада і завершується аж в середині січня. Впродовж 50 днів мешканців міста та туристів чекають 35 скульптур та інсталяцій, які красиво підсвічуються з настанням сутінків. Особливо приголомшливі краєвиди видніються із річкових каналів. Витвори світлового мистецтва розміщені по всій стіні водних шляхів міста.

СІНГАПУР

Фестиваль світла в Сінгапурі робить акцент не лише на інновації, а й на екологічність. Кожна інсталяція виконана із перероблених матеріалів, а також використовує енергозберігаючі технології освітлення. Багато об’єктів також присвячені гострим сучасним проблем. Наприклад, будинок-велосипед, що світиться – робота присвячена питанням масової міграції і потреби в мобільних укриттях для людей.

БЕРЛІН

Щороку в жовтні Берлін перетворюється на місто світлового мистецтва. Після настання темряви численні будівлі та площі столиці світяться чарівними фарбами. Два роки тому на берлінському фестивалі світла найкращою визнали роботу українських художників. Вони показали бджолиний вулик очима бджоли. Спочатку з’явилися атоми, які перетворилися на медові стільники. Бджола, яка літає над квітами символізує єдність усіх живих істот. Свою мандрівку бджола закінчує у мальовничому українському селі. Наші художники показали свій витвір мистецтва на найвищій споруді Німеччини – Берлінській телевежі.

ЛОЗАННА

Фестиваль світла у швейцарській Лозанні щороку припадає на Різдво, відтак інсталяції лише посилюють святкову атмосферу міста. Цікавинка дійства у тому, що організатори дають “зелене світло” молодим митцям, які втілюють в реальність свої сміливі та свіжі ідеї. Все це узгоджується із місцевою владою, яка й вирішує, які світлові інсталяції реалізовувати.

[Total: 2    Average: 3.5/5]