Про нас пишуть!)

Про нас пишуть!)

Хай буде світло

Важлива складова будь-якого концерту, вистави або стендап-виступу – світло. На концерті софіти, стробоскопи та LED-панелі створюють масштабне шоу, яким захоплюються і після постять в Instagram. Для вистави освітлення також важливо, оскільки робота з променями і тінями може передати атмосферу вигаданого місця або настрій головного героя. Хороше світло важливе навіть для коміка. Як мінімум, щоб його міг розглянути глядач з останнього ряду.

Людей, які налаштовують світло і відеоряд на екранах, ми не бачимо. Так само, як і звукорежисерів, творців декорацій, монтажників та інших працівників техкоманди, які відповідальні за створення шоу. Тих, хто займається світлом, називають просто – light-дизайнери. Вони сидять за спеціальним пультом далеко від сцени і керують обладнанням. Змушують все блимати, рухатися, інтенсивно сяяти і переливатися різними кольорами.

Ті, хто займаються “візуалом” на екранах, називають віджеями. Так, це слово дуже схоже на слово “діджей”. Віджєї відповідають за відео. У них є певний набір роликів, картинок та інших штук, які вони миксують в реальному часі. Якщо діджеї працюють зі звуком, то віджєї – з картинкою.

Зараз попит на такі кадри дуже високий. Поп-зірки ростуть, як гриби. Разом з ними і їх шоу. До нас стали приїжджати великі артисти, які возять з собою персонал, але й потребують підтримки на місці – наприклад, Gorillaz, Massive Attack і Imagine Dragons. Але брак таких людей відчувається дуже сильно. Причина банальна – вони вирушають на роботу за кордон. Там і техніка краще, і зарплати вище.

Компанія, яка займається світловим обладнанням, LVSDesign, вирішила змінити правила гри, створивши турнір серед фахівців. Вони дають досвід і техніку, а учасники отримують призи та цікаву роботу тут.

 

Як проходить конкурс

 

Перший турнір LVSDesign провели на території “Мистецького Арсеналу” в 2015 році. Мета була проста – провести розвідку і дізнатися, що відбувається в цій галузі і Україні в цілому. Фіналістами виявилися сім команд. Конкурси подібного рівня найчастіше профільні, тому широкі маси про них не знають. Глядачами стають члени журі та потенційні роботодавці. Всього набралося до 100 чоловік. Скромно, але для початку – дуже непогано.

У 2016 році турнір пройшов вдруге. Розташування та кількість переможців залишилися без змін. У фінал, як і в перший раз, вийшло сім команд. Директиви внесли в програму конкурсу – до участі стали залучати менеджерів телеканалів, а також організаторів концертів. Якщо з концертами все зрозуміло, то телевізор – правильне рішення, оскільки хороші візуал та світло важливі і там. Різноманітні талант-шоу і відбори на “Євробачення” тому підтвердження.

Третій турнір пройшов в 2017 році вже на LVSStudio. Змінилися правила та система відбору. Організатори вирішили поставити на молодь і додали до назви слово “Джуніор”. Призовий фонд за три перших місця – 26, 18 і 10 тисяч гривень. Решта в якості розради отримували в подарунок пульти для управління світловим обладнанням. Відбір складався з 5 етапів – реєстрації та тестового завдання, вибору журі, завдання на фінал, підготовки до фіналу та виступу на турнірі.

11 грудня пройде четвертий турнір. Правила участі не змінилися – шукають молодих та талановитих. До 15 листопада подаєте заявку (тут можна вставити посилання), отримуєте тестове завдання. Журі його схвалює і ви проходите в фінал, де ви будете боротися за головний приз з іншими “світловиками”.

 

А судді хто

 

Суддівський склад змінювався з року в рік. До 2017-го він прийняв найповнішу форму. У журі увійшли музиканти, люди з індустрії і організатори. Наприклад, Лео Мантіс – учасник проекту “Голос Країни”, а зараз – успішний сольний музикант. Також в списку Михайло Крупієвський, відомий режисер-постановник і Олександр Дігтяр – light-дизайнер, який працював з багатьма поп-зірками України. Не оминули увагою і відеоблогерів – їх представляє Степан Михайлов, співорганізатор фестивалю “Відео Жара”. Також в списку композитор Юрій Смаліус і Ярослав Костенко, якого в професійних колах знають, як VJ Yarkus – віджея з більш ніж десятирічним досвідом.

 

Чому це корисно для України

  1. Такі конкурси дають чітке розуміння ринку країни, а саме – кількості фахівців, які тут живуть і працюють. Турнір від LVSDesign – свого роду “перепис населення”, тільки серед фахівців в області світлового дизайну.
  2. Турнір – не тільки можливість показати себе та свої вміння. Це ще й можливість попрактикуватися на новітньому обладнанні, яке завозять з-за кордону. Відсутність якісної техніки на концертних майданчиках – реальна проблема, на яку скаржаться не перший рік. Також в рамках змагань проводяться майстер-класи і навчальні лекторії – на них обговорюються останні нововведення в цій сфері.
  3. LVSDesign не тільки створює здоровий дух суперництва, а й дає реальну можливість у розвитку. В рамках конкурсу учасники спілкуються між собою, обмінюються досвідом і переймають його від більш кваліфікованих колег. А досвід, як відомо, не проп’єш.
  4. Мабуть, найголовніший плюс турніру LVSDesign – отримати нову і цікаву роботу в своїй сфері. На початку ми згадували, що Україні гостро не вистачає світлових дизайнерів та виджеїв з досвідом та хорошим смаком. Причина – в Європі завжди платять більше. Мета LVSDesign – показати, що для гарної роботи не обов’язково кудись їхати. Все можна знайти і тут. Потрібно лише докласти трохи більше зусиль.
[Total: 2    Average: 3/5]