LVSdesign відвідав світловий дизайнер топ-рівня Нормундс Бласанс

LVSdesign відвідав світловий дизайнер топ-рівня Нормундс Бласанс

На запрошення LVSdesign шанований у професійних колах експерт провів семінар «Побудова сценічного світла для концертних та театральних шоу». Протягом двох днів учасники заходу не лише почули про сучасні підходи у створенні світлових шоу, але й мали можливість практичної роботи з професійною технікою та програмним забезпеченням, оскільки технічну частину семінару забезпечувала компанія Zinteco – лідер у сфері технічного забезпечення світлом та звуком заходів в Україні.

У перший день, 29 вересня, Нормундс Бласанс присвятив різноманітним питанням реалізації світло-візуальної сценографії шоу – від продумування ідеї та складання бюджету до тонкощів спілкування із замовником. Пан Бласанс вдало ілюстрував свої тези прикладами успішних кейсів подій, світловим забезпеченням яких йому доводилося займатися. Серед наведених прикладів: «Євробачення», тури гуртів Brainstorm та Океану Ельзи. Про вимоги та тонкощі сучасної професії художника зі світла розповів колега Нормундса – Яніс Снікерс, що також завітав до нас із Латвії. Для повного заглиблення в тему організатори залучили до семінару також фахівця із VR (віртуальної реальності) Андрія Солодкого, який поділився власним досвідом реалізації проектів у цій новітній і дуже популярній зараз сфері. Також всі охочі мали змогу поринути у простори VR за допомогою спеціальних окулярів Oculus.

Другий день заходу був повністю практичним. Фаховий рівень учасників семінару був абсолютно різним. Тому задля максимальної користі від роботи всіх було поділено на 2 групи. Учасників з просунутим рівнем взяв на себе Яніс. Ним були розглянуті нюанси підготовки 3D-моделі сценічного рішення в Sketchup та специфіка роботи в Wysiwyg-редакторі, а також прописання світлової партитури на пульті за таймкодом. Нормундс Бласанс зі своєю групою працював над типовим для галузі завданням – вони спробували поетапно відтворити роботу світлового дизайнера у процесі створенням єдиного світлового рішення для конкретного шоу-заходу. Результат був відтворений у візуалізаторі Wysiwyg.

Окрім досвіду, отриманого на семінарі, учасники також мали змогу отримати задоволення від живого спілкування з колегами та надихнутися на нові професійні звершення.

[Total: 0    Average: 0/5]