Світові рекорди з найбільших звукових систем.

Світові рекорди з найбільших звукових систем.

Ця стаття розповість про епічні звукові системи, що увійшли у історію. Першою із звукових систем до книги рекордів Гіннеса потрапив масив з 360 кабінетів Turbosound PA у Monsters of Rock 1988. Але це був тільки початок, після якого багато дивних і незвичних звукових систем були занесенні до цього списку. Ось декілька з них:

1. Danley Labs Matterhorn

Головний дизайнер Том Данлі з компанії Danley Labs розробив акустичний левітатор для проекту космічного шаттла і створив звуковий генератор для військових випробувань, тому недивно, що будівництво “найпотужнішого портативного сабвуфера у світі” входить до списку рекордсменів. Система була побудувана за 680 робочих годин, важила 1844 кг та складалася з 15′ динаміків і сорока 1кВт підсилювачів, вмонтованих у 20′ корпус. Потужність системи складала 152 дБ.

2. Real Total Horn

Десь у Італії в підвалі знаходиться Королівський пристрій Real Total Horn, який має потужність 110 дБ . Його дизайнер, він же наразі власник, стверджує, що це найбільший подвійний сабвуфер в світі. Глибина конструкції – 914 мм , довжина – 9449 мм в якій знаходиться шістнадцять 18′ динаміків і забезпечує частоту відтворення до 10 Гц.

3. LEAF

Велика європейська акустична лабораторія(LEAF), що в цілому розглядається, як найгучніша звукова система у світі. Вона використовується для проведення випробувань акустичного шуму на космічних апаратах, щоб перевірити потенційний збиток під час запуску ракети шляхом генерації спектрального шуму, що створюються пусковими двигунами на рівні 155 дБ. Така потужність звуку призведе до миттєвої, постійної втрати слуху для будь-кого, хто опиниться під впливом системи, тому камера має епоксидне покриття та багатометрові залізобетонні стіни.

4. Легендарний сабвуфер TRW-17

Як правило, коли ви думаєте про сабвуфери, то на думку приходять динаміки в шафах. Але TRW-17 від Eminent за 17 000 доларів привертає увагу іншим. Його лопатки крутяться, подібно до вентилятора, але замість того, щоб охолодити вас у жаркий день, вони створюють низькі частоти до 1 Гц.

5. ALEX Audio – “Найбільша аудіо колонка у світі”

ALEX Audio спочатку створив найбільшу аудіо колонку у світі, як трюк для виставок, але з часом почав реально використовувати в творчих інсталяціях. Масивний, 80-дюймовий низькочастотний динамік забезпечує максимальний SPL 135 дБ в діапазоні частот від 28 до 2500 Гц. ALEX стверджує, що це навіть відчує ваше серце.

6. WAV-3000

Нагорода за найгучніший динамік у світі отримав WAV-3000 від компанії Wave Labs. Джерело звуку в 30 кВт, який видає вражаючі 165 дБ. Деякі джерела вважають, що цей “модулятор електропневматичного шуму” був розроблений для армії США. Ця думка небезпідставна, WAV-3000 технічно являє собою генератор шуму: він використовує модуляцію повітряного потоку для пропускання стиснутого газу через змінні слоти, щоб створювати коливання тиску, пов’язані зі звуком високої інтенсивності. Наразі WAV-3000 використовують задля симуляції ракетного запуску та в проектах пов’язаних із захистом від шуму в аеропортах.

7. Dibby Dibby Sound

Великобританський саундпродюсер DJ Fresh разом з американський продюсером звукозапису Джей Фаєм та дизайнером Оллі Тіонгом для своєї електро-реггі-хіп-хоп пісні “Dibby Dibby Sound” вирішили створити музичне відео в якому цілу резиденцію в Мідлсексі обліпили сотнями гучномовців всередині та зовні. У результаті десятки побутових виробів, включаючи “собак”, перетворювалися на гучномовець. Бажаємо гарного перегляду 🙂

[Total: 1    Average: 1/5]