СВІТЛОКУЗНЯ MADE IN UKRAINE

СВІТЛОКУЗНЯ MADE IN UKRAINE

Останні півстоліття без перебільшень і сумнівів можна називати апогеєм світлоносності в історії цивілізації. Людство ще ніколи не досягало настільки високого рівня у справі опанування світла та дотичного мистецтва побудови голограмо-просторових ефектів. Цю тезу елементарно можна закріпити дюжиною рекордів у майстерності світло-інсталяції та броньованими фактами про тріумф light-дизайну. До прикладу, можна згадати Симфонію світла у Гонконзі, яка щоночі перетворює 40 топових хмарочосів міста на пломеніючі кратери лазерних променів під заворожливий музичний супровід. Неможливо в цьому контексті оминути увагою Міланське лазерне шоу 2016 року з нагоди виходу релізу Samsung Galaxy 7 та гонконгську light-постанову на міській висотці ICC Building, 2013 року, яка охопила площу 46 641 кв. м та завдяки цьому увійшла до Книги рекордів Гіннеса.


ICC Light and Music Show, 2016

Втім, не завжди сини роду людського мали такі довірливі і близькі стосунки зі світлом. Хронологія цих взаємин брала свій початок у туманній давнині. Роль світла в історії буття вражаюча за масштабами, а значення охоплює життєву широту від природного явища фотосинтезу та законів оптики до царини сакралізації світла ілюмінатами і практики афонських ченців. Проте поміж існуючих сфер практичного застосування природи світла найбільш інтригуючою та живою лишається вимір мистецтва. Підстави подібного твердження можна без ускладнень відшукати в архаїчних розділах історії людства, адже вже первісні люди заворожено споглядали на стінах своїх печер полохливі тіні родоплемінного вогнища. На основі побачених сцен палахкотіння народжувалася доісторичне осмислення краси та естетики світла.

Епоха Фарадея і Тесли вибухнула у густі сутінки Європи стрімким променем електричного світла. Його присутність у мистецьких цехах, де препарувалися нові зразки прекрасного змусили театри та арт-галереї запустити на свої майданчики нову стихію. Без арсеналу прожекторів сьогодні важко уявити виставковий простір, модерну сценографію, а тим паче кіно. Світло стало чи не найголовнішим інгредієнтом новочасних візуальних арт-проектів.

Інтенсифікація розвитку популярної культури та новітніх арт-експериментів сформувала громіздкий запит на спеціалістів у сфері light-дизайну та художників зі світла. І це не дивно, адже виступи більшості сьогоденних зірок рок і поп-музики почасти супроводжуються неймовірними світловими шоу. Без них не обходиться жоден розважальний захід міжнародного рівня, від концерту на честь президентської інаугурації до конкурсу краси.

Специфіка візуальної масової культури є головним законодавцем попиту на гідних носіїв світлової майстерності. В рамках цієї творчої професії формуються нові техніки маневрування світловими потоками і водночас динамічно удосконалюється арсенал операційного устаткування light-дизайнерів. Активно формуються професійні майданчики для обміну досвіду, втілення новаторських прийомів та проводяться змагання. І Україна не складає винятку на поприщі загальної тенденції.

Один з таких турнірів у 2014-му роцi дав початок нині зростаючому самобутньому проекту, котрий вже встиг здобути довіру і повагу в професійному середовищі художників зі світла. Шлях до зазначеного рівня розпочався з відкритих змагань між професійними постановниками та операторами світлових шоу під назвою LVSdesign. За результатами проведеного турніру визріла очевидна потреба у створенні повноцінного майданчика для діалогу і відточування професійних навичок кожного, хто посвячений у профільну тему. Відтак, подібні заходи стали проходити на системній основі і їх успіх спонукав авторів проекту до розширення бази оснащення та удосконалення платформи. Так сформувався удосконалений концепт LVSdesign, а 2017 галузі було презентовано новітню студію з однойменною назвою, технічне обладнання якої відповідає поточним вимогам часу.


Фото процессу підготовки сцени до турніру LVSdesign, 2016

Ці трансформації знайшли відображення у ребрендінгу проекту у поточному році, який охопив собою якісну площину функціонування студії та розширив філософію сценічного світла.

Модернізована платформа уможливила також супутні напрями творчої діяльності, що пов’язані з опрацюванням не лише світлових постанов, але й з роботою над звуком та відео. І це не дивно, оскільки такі можливості були вміщені у ідейний зміст навіть на рівні логотипу та назви – Lighting Video Sound (LVS). Усі три напрями, що уможливлюють створення повнокровного мультимедіа продукту були остаточно синтезовані на етапі переоформлення проекту в універсальну творчо-комунікативну платформу LVSdesign Project. Її айдентика була наново осмислена командою дизайнерів та виражена трьома промовистими емблемами. Саме вони предметно унаочнили те, у що було трансформовано логотип студії. Відтепер він став більш промовистим та багатогранним, а головне увиразнив стратегічні напрями робочої концепції LVSdesign, які найближчим часом будуть піддані розробці та опрацюванню.


Фото відзнято у студії LVSdesign, 2017

Удосконалена низкою апгрейдів LVSdesign-лабораторія протягом короткого часового відрізку перетворилася на повноцінний магніт, котрий притягає усіх зацікавлених у майстерному оперуванні світловими променями та спалахами, досконалим саундом та відео. Її ресурсно-технічна база уможливила проведення репетицій світлових та музичних шоу, а також спеціалізованих майстер-класів з цієї тематики. До слова, модернізована студія, що є невід’ємною частиною проекту, оснащена coworking-простором, де кожна творча особистість може опрацьовувати свій креативний задум, або удосконалювати його у колі колег. Робочі умови та атмосфера простору самі спонукають до розкриття творчого таланту та виникненню креативних ідей. А надсучасне устаткування та інструменти студії нададуть можливість сформуватися новій плеяді майстрів зі світла, відео та звуку, що виведуть Україну на передові рубежі цього напрямку у світі.

[Total: 0    Average: 0/5]