Розуміння колірної температури для освітлення

Розуміння колірної температури для освітлення

Термін ССТ або Корельована колірна температура – використовується для визначення кольору джерел світла, близьких до білого.

Вони вимірюються в одиницях Кельвіна (К), доступні на ринку джерела світла мають показники від 1800K до 6500К.

  • Джерело світла 1800 K є дуже теплим, або помаранчевим/жовтим. Як правило, вони використовуються для оформлення приміщень готелів, коли бажано створити неяскраве/приглушене і інтимне оформлення.
  • На іншому кінці спектру знаходиться джерело 6500K дуже холодного або синього кольору. Вони, як правило, використовуються в таких місцях, як лікарні або школи, коли важливе значення має гострота зору. Посередині джерело 4000K виглядає дуже білим.
  • Джерела світла з лампою розжарювання знаходяться в більш теплій частині спектру і мають злегка жовтуватий відтінок. Вони, як правило, сягають близько 2700K. Галогени як і раніше вважаються теплими, але мають трохи менш теплий CCT, близький до 3000К.

Ці джерела є найбільш часто зустрічаються в будинках, приміщеннях роздрібної торгівлі, готелях та облаштування музеїв. Вважається, що більш теплі діапазони освітлення є найбільш затишними і заспокійливими.

Дія лампи розжарювання

Унікальний аспект ламп розжарювання і галогенів в тому, що при зменшенні яскравості, їх колірна температура знижується, перетворюючись від жовтого до бурштинового або оранжевого.

Дуже часто ресторани зменшують яскравість своїх джерел розжарювання у нічний час, залишаючи тільки тепле помаранчеве світло від ламп розжарювання. Джерела без ламп розжарювання, як правило, будуть мати такий самий відтінок в режимі затемнення.

Флуоресцентні джерела

Флуоресцентні джерела світла мають найрізноманітнішу колірну температуру.

Це відбувається тому, що без люмінофорів, флуоресцентні світильники будуть випромінювати тільки ультрафіолетове світло, яке наші очі не можуть виявити. Різні люмінофори в різній кількості випромінюють різні кольори.

Флуоресцентні прилади часто використовуються в тих сферах, де світло увімкнено безперервно протягом тривалого періоду часу, оскільки вони є більш ефективними, ніж лампи розжарювання.

Офісні будівлі, школи, лікарні часто використовують флуоресцентні лампи.

Світлодіоди

Світлодіоди також доступні у всіх колірних температурах. Вони також використовують фосфор для зміни кольору.

Існують копії ламп з вугільною ниткою розжарювання, які мають температуру менше ніж 1800K, або копії флуоресцентних ламп, які мають також температуру, як 6500K, та багато джерел світла з різними показником K між ними.

LED

LED швидко витісняють всі види освітлення. Вони є надзвичайно ефективними, мають дуже довгий термін служби і здатні випромінювати потужне світло для відносно невеликого приладу.

Сьогодні ви можете знайти світлодіодні/ LED лампи майже всюди.

Посилання на джерело: http://livedesignonline.com

[Total: 0    Average: 0/5]