Інтуїція або досвід? Чого не вистачає в роботі художника світла?

Інтуїція або досвід? Чого не вистачає в роботі художника світла?

Вітаю, всіх небайдужих і мають відношення до сценічного, театрального, інтер’ерного, архітектурного та ландшафтного висвітлення. Так як кожен у своїй сфері діяльності-художник.

У передмові хочу висловити подяку організаторам турніру (світлове шоу) LVSdesign. За професійно проведений вперший в Україні турнір художників світу. Повагу до учасників, які взяли участь, журі та гостям цього нового проекту. Далі висловлю свої думки на цю тему:

Інтуїція або досвід?

І досвід і інтуїція, безсумнівно, важливі, як і в будь-яких інших сферах діяльності. Для початку давайте визначимо саме поняття – художник по світлу або лайт-дизайнер або програміст?

В даному випадку насмілюся узагальнити ці поняття. Таким можна назвати будь-кого, хто працює зі світлом в театрі, кіно, телебачення, прокаті, з артистом або дизайнерському агентстві … і має певні:

1. Знання

2. Уміння

3. Якості

Моя думка це – Технічна освіта (не виключаю і іншого, але важливо знати основи фізики і математики), а так само знання обладнання та технології його монтажу в комплексі з іншими службами (сцена, звук, декорації і т.д.)

Уміння користуватися одним або декількома пультами управління (чим більше – тим краще) і різної комп’ютерною технікою.

Швидкість думки, швидкість реакції, музикальність і врівноваженість (так само – всі інші людські якості, як комунікабельність і повагу до інших, «більш і менш» важливим персонам і службам, які беруть участь в процесі ..), (..не володію усіма вищезгаданими якостями, але дуже хотілося б).

Найголовніше – потрібно розуміти, що «світло» – це візуальна складова уявлення або заходи. І лише доповнює зорове враження. Світлове шоу – це колективна творчість, в якому головне – зміст.

Поняття інтуїція, на мій погляд, до даної професії не дуже підходить. Інтуїція для бізнесу, казино або особистому житті.

Інша справа – досвід. Досвід – це, те, що неможливо виміряти або оцінити. І не бачу сенсу розвивати цю тему далі. Він потрібен. Але я не виключаю той факт, що без достатнього досвіду можливо працювати зі «світлом», дивувати і вражати!

У чому я переконався на турнірі «LVSdesign».

Чого не вистачає в роботі художника світла?

Гарне питання. 🙂 Мені завжди не вистачає часу, а так само фантазії !!! Так як «світло» лише одна зі складових уявлення, «творці» не завжди враховують час на підготовку. Постановка «світла» – трудомісткий процес.

Ще не вистачає достатньої кількості інструментів, тобто – світлових ефектів і проборов. Це дорого!

У висновку ще раз хочу сказати, що хороший результат – запорука колективної роботи. Але в тому випадку, якщо учасники – професіонали.

Автор: Олександр Дігтяр Lighting Designer

[Total: 0    Average: 0/5]