Philips Vari-Lite VL4000 Spot

Philips Vari-Lite VL4000 Spot

VL4000 spot

Це було майже як в старі часи, коли з’явилася повна вантажівка з Philips Vari-Lite VL4000Spot. Жодних кволих світлодіодів, замість того – великий рек з останніми  моделями Vari-Lite, якій підкотили (зверніть увагу – підкотили, а не принесли) прямо під двері майстерні.Зовсім не для того, щоб підкреслити, що VL4000 Spot старомодні – навпаки: це найновіше, з того,  що пропонує найбільш відомий бренд в автоматизованому освітленні…

VL4000 Spot без сумнівів має намір стати новим флагманським продуктом для Philips Vari-Lite, який містить, насправді, дуже широкий діапазон кольорів і beam ефектів, в тому числі шторки кадрування та оснащений коротко дуговою 1200Вт газорозрядною  лампою. Багато чого Vari-Lite поклала у цей 38-кілограмовий пакунок, зокрема, вражаючу багатоелементну систему трансфокації лінз і деякі складні механізми, але про це пізніше. Vari-Lite, можливо, один з найбільш відомих брендів, але у світі автоматизованого освітлення в наші дні дуже висока конкуренція, тому, як з цим впорається

VL4000 Spot? Як завжди, я намагався протестувати та оцінити все, що можу, від вхідної потужності до світловіддачі, і повідомити первинні дані, щоб ви мали інформацію, яка допоможе вам прийняти своє власне рішення.

Наведені тут результати засновані на тестуванні в робочому режимі при електричному живленні 230В 60Гц одного приладу Philips Vari-Lite VL4000 Spot, наданого мені від Philips.

Лампа  та доступ до лампи

Philips Vari-Lite VL4000 Spot використовує дуже добре тепер знайому лампу Philips MSR Gold 1200 Fast Fit. Ця лампа видає 95000 люменів при номінальній потужності 1200Вт від дуги 5,5мм (див. малюнок 2). Цікаво, однак, що Philips Vari-Lite пропонує для лампи два режими роботи – Standard і Studio, режим Standard використовує лампу на більш ніж 1400Вт, тому отримує більший світловий потік. Можна подумати, що лампа перевантажується, але це не зовсім так. Якщо б ви експлуатували лампу розжарювання на 17% вище її номінальної потужності, то ви точно мали значні проблеми  з терміном служби лампи.  Однак, це не стосується газорозрядних ламп. Доки ви тримаєте колбу лампи в межах правильного діапазону робочих температур, ви маєте набагато більший запас для змін робочої потужності  без шкоди терміну її служби. Ключовим для цього є точний контроль температури.

MSR Gold 1200 використовує цоколь лампи Fast Fit, що дозволяє легко змінювати лампу через задню частину пристрою, саме через рефлектор, не знімаючи будь-які основні частини, а лише невелику задню кришку. Лампа захована в окремий вентильований корпус, обмежений звичайним гарячим дзеркалом. Вся ця конструкція охолоджується великим тангенціальним вентилятором, який обдуває корпус лампи та вентилює задню частину пристрою. Малюнок 3 показує вентилятор і головний вентиляційний отвір корпуса лампи. Трохи незвично, що за таким призначенням використовується великий тангенціальний вентилятор, але це хороший вибір, оскільки він є дуже ефективним та має відносно низький рівень шуму для того об’єму повітря, який він переміщує.

Оптична система VL4000 Spot складається з трьох основних структурних блоків: блок управління яскравістю світла, блок управління кольорами,блок модифікаторів променю і оптичний блок.  Центр одного з модифікаторів променю світла рухається вперед і назад для забезпечення контролю фокусу. Розглянемо їх блок за блоком.

Малюнок 2: Заміна лампи
Малюнок 2: Заміна лампи
Малюнок 3: Охолодження лампи
Малюнок 3: Охолодження лампи

Управління яскравістю та строб-ефектом.

Системи управління яскравістю і строб-ефектом  змонтовані одразу ж після гарячого дзеркала. Система управління яскравістю складається з простого скла з візерунком, яке може викликати нерівномірне затемнення, але лінзи гомогенізації поля сприяють досить плавному згладжуванню на виході та забезпечують плавне регулювання яскравості, рівне по полю. Крива зміни яскравості трохи занадто крута в верхній частині, на мій погляд (дивись малюнок 4), але це дуже схоже на VL880 і, можливо, Vari-Lite це подобається? Дизайн стробуючих пластин дуже простий. Практично плоскі пластини з увігнутою кромкою формують діафрагму поперек променю. У режимі стробоскопу VL4000 Spot забезпечував розрахований діапазон швидкості стробування від 0,5 Гц до 10,6 Гц.

Малюнок 4: Характеристика управління яскравістю
Малюнок 4: Характеристика управління яскравістю

Системи кольорів

VL4000 Spot забезпечений  колесами кольорів та системами змішування кольорів.
Першими є фільтри змішування кольорів. Вони зібрані у чотири комплекти  (блакитний (Cyan), пурпурний (Magenta), жовтий (Yellow) і  СТО) з двома протравленими дихроїчними фільтрами, кожний з яких працює на власній лінійній стійці та відкриває і закриває промінь світла як пара шторок. Ми ще знаходимось в оптичній системі перед лінзою гомогенізації  поля, а це допомагає надзвичайно згладжувати кольори по всьому полю та видаляти муарові ефекти від цих систем, які іноді можна побачити. Як я вже казав, я дійсно бачив чіткий кольоровий край в деяких позиціях, особливо від жовтого фільтру. Philips Vari-Lite обрали досить темний жовтий колір, який має тенденцію пересилювати блідно-блакитний при спробі отримати колір морської хвилі (aquas) і дає цим кольорам трохи зелений край. Два інших пастельних змішаних кольори, які завжди є дуже складними для дихроічних систем змішування кольорів, лавандовий (пурпурний + блакитний) та бурштиновий (пурпурний + жовтий), були набагато чистішими. Думаю, що я б краще надав перевагу фіксованому колесу кольорів, ніж змішуванню кольорів, щоб зробити колір морської хвилі (aquas) в  VL4000 Spot (див. малюнок 5).

Малюнок 5: Змішування кольорів
Малюнок 5: Змішування кольорів

Змішування кольорів

Колір                                         пропускання світла

Блакитний                                                                        19%

Пурпурний                                                                       10%

Жовтий                                                                             65%

Червоний                                                                        8,5%

Зелений                                                                          2,4%

Синій                                                                               1,2%

Швидкість зміни кольору

Найгірший випадок                                                      0,2 сек

Диск СТО плавно регулює температуру кольорів від рідної, не фільтрованої 6140 K до 2822 K.
Відразу за системою змішування кольорів знаходяться два фіксованих кольорових колеса (див. малюнок 6). Кожен з цих двох дисків містить п’ять трапецоїдальних дихроічних фільтрів і вільний слот. Як можна побачити на фотографії, фільтри виглядають взаємозамінними, але в кутах також було дві краплі силіконового клею, щоб утримувати їх на місці, тому я не намагався видалити їх. Алюмінієві спиці між кольорами дуже вузькі і створюють чудові півтони кольорів, без переходів. Два диски містять або більш насичені кольори (наприклад, червоний, бурштиновий і голубий), або кольори, що важко поєднувати (наприклад, Келлі Зелений).

Малюнок 6: Колесо кольорів Малюнок 6: Колесо кольорів

Колесо кольорів 1

Колір                                            пропускання світла

Червоний                                                                     2,1%

Фуксія                                                                          2,5%

Помаранчевий                                                               9%

Келлі Зелений                                                              14%

Конго Синій                                                                0,2%

Колесо кольорів 2

Колір                                            пропускання світла

Синій                                                                           2,1%

Зелений                                                                       45%

Мінус Зелений                                                             88%

Лавандовий                                                                  10%

Бурштиновий колір                                                      18%

Швидкість колеса кольору

Швидкість зміни кольору – суміжних                     0,2 сек

Швидкість зміни кольору – найгірший випадок     0,4 сек

Максимальна швидкість обертання колеса  – 1,4 сек/оборот = 43 обертів за хвилину

Це досить великі, важкі фільтри, тому швидкість руху була трохи повільною, ніж у деяких інших пристроїв, але як і раніше досить швидка. Пристрій, який я тестував не мав остаточного програмного забезпечення, тому не пропонував змінити швидкість обертання. У Vari-Lite мені повідомили, що пристрій, який буде поставлятися, звичайно буде мати змінну швидкість обертання.
Одразу між цими двома кольоровими дисками встановлена лінза гомогенізації поля, про яку я вже згадував. Мені здалося, що вона також виступає в якості апертурної діафрагми, додатково очищуючи промінь. Малюнок 7 показує цей об’єктив на місці.
Перейдемо до блоку модифікаторів променю, що містять анімаційні диски, гобо диски, ірис та шторки кадрування. Вся ця конструкція встановлена ​​на направляючих і ходових гвинтах та рухається вперед і назад вздовж оптичного тракту, щоб дозволити оптичній системі сфокусуватися на бажаному елементі. Philips Vari-Lite називає цю функцію ‘Edge’, на відміну від більш звичайної назви «Focus». 

7
Малюнок 7: Лінза гомонезації поля

Анімаційні диски 

8
Малюнок 8: Анімаційний диск

VL4000 Spot пропонує два окремих змінних анімаційних диска, кожен з яких може незалежно рухатися від оптичного тракту через промінь. Один диск знаходиться ліворуч від променю, а інший праворуч. В положенні поперек променю диски можна повертати, а положення центру обертання може переміщатися на 90 °. Центр обертання першого диску рухається від верху променю в праву сторону, в той час як другий рухається знизу в праву сторону. Коли обидва диски розташовані з правої сторони, їх розташування концентричне, і це дає додаткові можливості для створення ефектів. На малюнку 8 зображені два диски (один з чорно-білим малюнком, а інший – різнокольоровий діхроічний), розташовані  саме таким чином. Зазвичай їх не використовують саме так, в фокусі, але це ясніше всього їх ілюструє. Знадобиться приблизно 1 секунда, щоб встановити або видалити будь-який з дисків. Їх можна повертати на місці на швидкості максимум від 0,84 с/оборот (71 оборотів за хвилину) до надзвичайно низької швидкості, яка займає більше години для повного оберту.

Гобо диски 

9
Малюнок 9: Анімаційний і гобо диск

VL4000 Spot має два обертових гобо диска, кожен з яких має сім змінних гобо (використовуються гобо тільки зі скла) та відкритий слот. На малюнку 9 зображений перший гобо диск і прилеглий анімаційний диск. Вже стало нормою те, що самі гобо встановлюються в носій, що дозволяє легко витягувати їх та замінювати при зібраному диску. На малюнку 10 показано носій з гобо, готовий до установки у диск.
Однією з нових можливостей VL4000 Spot є можливість застосування міток суміщення, що дозволяє встановити гобо в точно таке саме кутове положення, з якого ви його видалили. Така проблема виникає не часто, але це дуже добре, що існує варіант її вирішення в разі виникнення. Малюнок 11 показує систему вирівнювання: ви повинні повертати центральну шестерню, поки позначка механічної обробки на зубі шестерні опиниться у центрі отвору гобо, який ви міняєте. Потім шикуються в лінію два отвори на носію гобо з срібним слотом, який ви вставляєте. Я окреслив мітки вирівнювання блакитним колом на малюнку 11, щоб зробити все більш зрозумілим. Опис займає більше часу ніж виконання: це дуже простий, хоча трохи незручний процес.
Позиціонування й обертання були плавними, з хорошим діапазоном швидкості обертання. Рух був чистим при зміні напрямку, з допустимим гістерезисом. Я виміряв точність на рівні 0,25 ° від помилки за рахунок гістерезису, що відповідає 1,1 ” для відстані у 20-футів (45мм на 10м).

Швидкість обертання гобо

Швидкість зміни гобо – суміжні                                                                                          0,3 сек

Швидкість зміни Гобо – в гіршому випадку                                                                        0,9сек

Максимальна швидкість віджиму гобо                            3,7 сек /оборот = 16 обертів за хвилину

Мінімальна швидкість обертання гобо                         616 сек /оборот = 0,1 обертів за хвилину

Максимальна швидкість віджиму колеса                      1,4 сек / оборот = 43 обертів за хвилину

Мінімальна швидкість обертання колеса                      1440 сек / об = 0,04 обертів за хвилину

Заміна диску проходить по скороченому алгоритму, щоб звести час заміни до мінімуму.
Малюнок 12 показує типову якість фокусу (краю), яку можна досягнути з дуже прийнятною  різницею від краю до центру та якість межі переходу між кольорами. На малюнку 13 зображений ефект витягування фокусу (регулювання краю, як кажуть у Vari-Lite) від одного гобо диска до іншого.

Малюнок 10: Зміна гобо
Малюнок 10: Зміна гобо
11
Малюнок 11: Мітки суміщення гобо
Малюнок 12: Фокус гобо
Малюнок 12: Фокус гобо

 

Малюнок 13: Трансформування гобо
Малюнок 13: Трансформування гобо


Шторки кадрування

 Наступними у блоці модифікаторів променю є  шторки кадрування, що мають чотири пластини. Чотири ортогональні пластини – система подвійних незалежних пластин, в якій кожна пара працює в одній площині. Кожна пластина має два дуже тонких крокових двигуна (див. малюнок 14), по одному на кожний нижній край. Така система дозволяє переміщати кожну пластину майже до центру отвору (цим забезпечується відсутність перекриття протилежних пластин) з максимальною корисним діапазоном кута нахилу кожної пластини приблизно у 20° в обидва боки від центру. (Пластину можна нахилити трохи далі, приблизно до 27°, але в такому випадку кут пластини потрапляє в поле зору).
Крім того, вся каркасна система повертається на 50 ° в будь-якому напрямку. Кожну пластину можна перемістити повним ходом за 0,5 сек. Якість фокусу при роботі пластин була гарною, але так само, як і у багатьох інших автоматизованих приладів,  які використовують аналогічні швидкі оптичні системи, неминуче виникає певна фокусна розбіжність між шторками і гобо. Проте, на вузьких кутах можна отримати розумну фокусну відповідність між гобо диском 2 та пластинами шторок.  При більш широких кутах променю оптичні аберації призведуть до того, що зображення від прямих шторок буде трохи викривленим.

14
Малюнок 14: Двигуни шторок кадрування

Ірисова діафрагма

Останнім компонентом для фокусування є ірисова діафрагма. Повністю закритий ірис зменшує розмір діафрагми до 23%  її повного розміру, який надає еквівалентний кут поля 2,3° при мінімальній та 10,4° при максимальній трансфокації. Я виміряв час відкриття/закриття, що становив приблизно 0,2 секунди.

Фрост та призма 

Перейдемо від блоку модифікації рухомого променю до останнього оптичного блоку приладу VL4000 Spot, який складається з лінз, фросту та призми. Це конструктивно складна структура з використанням чотирьох основних груп лінз. Якщо починати нумерацію з кінця (найближчого до ірису), перша і третя групи лінз рухаються для забезпечення трансфокації, в той час, як  друга і четверта групи лінз фіксовані. Дуже складно, коли доводиться врахувати переміщення фросту і призми. Обидва встановлені на ходових гвинтах і рухаються вперед та назад разом з лінзами. Залежно від поточної настройки трансфокації, а тому й від позиції чотирьох груп лінз, коли ви надаєте команду позиціонувати фрост або призму поперек променю, вони будуть вставлені або між другою та третьою групами лінз, або між третьою і четвертою групами лінз. Опинившись на місці вони будуть рухатися разом з лінзами, а трансфокація (зум) буде змінюватися. Така гнучкість дає гарні результати зокрема для призми, але це також призводить до двох природних наслідків, до яких можна ставитися як до особливостей або забаганок, як вам завгодно. По-перше, як тільки вставляється фрост або призма, діапазон трансфокації зменшується; додатковий компонент в оптичному тракті неминуче обмежує переміщення груп лінз. По-друге, в деякій мірі це може здатися не очевидним, але якщо ви хочете змінити трансфокацію і вставити призму (або фрост) на ту ж саму точку, є різниця, коли ви вставляєте призму, перш ніж змінити трансфокацію (зум), або ви спочатку змінюєте трансфокацію, а потім вставляєте призму. Один з варіантів може призвести до того, що призму вставляють між другою та третьою групами лінз, в іншому варіанті призма вставляється між третьою і четвертою групами лінз. Після того, як призму встановили, вона не буде рухатися до іншого слоту, якщо її не видалити повністю з променя, тому положення трансфокації вибране під час вставки буде впливати на потенційний діапазон трансфокації (зум), доки призма не буде видалена знов. Це дуже важко описати словами, але вам знадобиться деякий час, щоб проекспериментувати взаємодію між фростом/ призмою і трансфокацією для отримання від системи найкращого результату.
Призма є простим тригранним блоком, який може бути вставлений або видалений приблизно за 1,1 секунди, після вставки її можна повертати зі швидкістю від дуже повільної до 1 об/сек (60pm). Зображення розділення  променю від призми є прийнятним, також підтримується якість фокусу. Цікаво, що VL4000 Spot пропонує додатковий DMX канал під назвою “Розбіжність”, що дозволяє змінювати поділ трьох зображень без зміни загальної трансфокації. Це відбувається шляхом зміни взаємного розташування призми і лінз першої та третьої груп.
Механізм фросту є схожим і забезпечує  змінний тип заливки фросту, а не пом’якшення краю. Вставка або видалення фросту займає 1,2 сек. Час для вставки та видалення призм і фросту досить довгий через складність системи, слід рухати обраний елемент у правильне положення вперед і назад, щоб знайти проміжок між обраними групами лінз. Тому ви не можете використовувати фрост в якості строб ефекту.

Лінзи та світловий потік

Чотири останні групи лінз забезпечують 12-елементу, п’яти-групову оптичну систему та встановлені в блок управління кольорами. Під час виміру трансфокації, витрачається 1,1 секунди на те, щоб перейти з одного кінця в інший, в той час як фокус (насправді це є переміщенням всієї центральної частини, що включає гобо та шторки кадрування, а не тільки пару лінз)  зайняв 2,6 секунди. Виміри оптичної системи  VL4000 Spot, яка забезпечує діапазон трансфокації майже 5:1 з кутами поля в межах від 9,7 ° до 44,5°, показали, що світловий потік відкритого променю в чіткому фокусі для найбільш широкого кута трасфокації в режимі лампи Standard був 25,600 люменів та 22,500 люменів  для вузького кута. У режимі Studio, коли потужність приладу знижена, ці показники зменшилися на 18%. Малюнок 15 і Малюнок 16 показують криві світлового потоку.

Малюнок 15: Світловий потік при самому вузькому промені.
Малюнок 15: Світловий потік при самому вузькому промені.
Малюнок 16: Світловий потік при самому широкому промені.
Малюнок 16: Світловий потік при самому широкому промені.


Pan & 
Tilt

Діапазони повороту та нахилу приладу VL4000 Spot є відповідно 540° та 270°. Повний діапазон повороту на 540° зайняв 6 секунд, в той час як тривалість найбільш типового у 180° тривала 4 секунди. Нахил корпусу на 270 ° прилад виконує за 3.8 секунди та 3,5 секунди  потрібно на те, щоб нахилити корпус на 180 °. Всі рухи прилад відпрацьовував добре та плавно, без видимої жорсткості. Гістерезис повороту склав 0,15°, що еквівалентно 0,6° на 20 футах (25 мм на 10 м), тоді як гістерезис нахилу був 0,1°, що еквівалентно 0,4° для 20 футів (17 мм на 10 м). Обидві осі мають оптичні датчики для повернення у вихідне положення, якщо пристрій стукає.

Шум

Вентилятор для охолодження лампи при роботі у стандартному режимі створює рівень фонового шуму, а більшість функцій двигуна є тихішими ніж шум вентилятора. Фокус (в крайніх положеннях) був найбільш гучною функцією руху.

Рівні шуму на відстань 1 метр

                                                                                                             Нормальний режим

Навколишнє середовище                                                                         <35 dBA

Постійний                                                                                                 52,9 dBA

Повернення в початкове положення/Ініціалізація                                  59,4 dBA

Поворот                                                                                                     53,5 dBA

Нахіл                                                                                                         54,1 dBA

Колір                                                                                                          52,9 dBA

Гобо                                                                                                          52,9 dBA

Гобо, що обертається                                                                              52,9 dBA

Трансфокація                                                                                            53,5 dBA

Фокус                                                                                                          54,6 dBA

Стробоскоп                                                                                                52,9 dBA

Анімаційний диск                                                                                      52,9 dBA

Ірисова діафрагма                                                                                    52,9 dBA

Фрост/Frost                                                                                                 52,9 dBA

Призма                                                                                                        52,9 dBA

Включення лампи у режим Studio створює дуже значну різницю в цих показниках, постійний рівень шуму знижується до 9dB, від 52,9dBA до 43,5dBA.

 Електричні Параметри та ініціалізація/сброс

Споживання енергії в режимі лампи Standard складає 7,7А при 233,5 В / 60 Гц – це трохи менше 1800 Вт. Повна ініціалізація зайняла досить багато часу, приблизно 112 секунд як при включенні в мережу, так і після отримання приладом команди «Скидання» по протоколу DMX512. Однак, через канал управління доступні більш швидкі варіанти, коли завантажуються тільки деякі функції приладу. Повернення в початкове положення відбувається дуже добре, прилад гасне плавно та зберігає шторки кадрування закритими поки  не закінчиться повернення корпусу приладу в запрограмоване положення.

Конструкція

Прилад VL4000 Spot є свого роду модульною конструкцією з різними оптичними компонентами, які знімаються після видалення роз’ємів та з’єднань. Малюнок 17 показує вид основної голови з головним оптичним компонентом у полі зору. Кришки корпусу голови  швидко і легко знімаються, забезпечуючи достатній доступ для зміни гобо. Механізми ліри є міцними, з ручною системою блокування повороту і нахилу, яка доступна з обох боків приладу для транспортування.

Малюнок 18 Голова, вид з боку
Малюнок 18: Голова, вид з боку

Електроніка та Контроль

На сьогоднішній день вже стало нормальним те, що, електронні блоки керування кроковим електродвигунами розташовані по всьому приладу і всі використовують спільну шину даних. На малюнку 18 показана одна з багатьох однакових 5-ти канальних плат керування кроковим двигуном у VL4000 Spot. Двопозиційними перемикачами (на малюнку обведений синім кольором) виставляються адреси  для різних плат в залежності від їх конкретної функції. Єдиним винятком в приладі є система шторок кадрування , яка має спеціальну особисту плату керування кроковими електродвигунами.

Малюнок 18: Плата керування кроковим двигуном
Малюнок 18: Плата керування кроковим двигуном

В бокових частинах ліри міститься більша за розмірами система керування двигунами повороту і нахилу приладу та пускорегулюючий пристрій для запуску і живлення лампи (див. малюнки 19 та 20).  В верхній частині нерухомої бази розташовується електроніка головного управління приладом і джерела живленням лампи та двигуна (див. малюнок 21).

Лівий Малюнок 19: Ліра з системою керування повороту та нахилу Лівий Малюнок 19: Ліра з системою керування повороту та нахилу Правий Малюнок 20: Ліра з пускорегулюючим пристроєм для запуску і живлення лампи
Лівий Малюнок 19: Ліра з системою керування повороту та нахилу
Правий Малюнок 20: Ліра з пускорегулюючим пристроєм для запуску і живлення лампи
Малюнок 21: Нерухома база прилада
Малюнок 21: Нерухома база приладу

Прилад Philips Vari-Lite VL4000 Spot має велику кольорову LCD панель, яка надає доступ до головного меню та налаштувань системи за допомогою традиційної шести-клавішної панелі керування. Ця система працює від акумулятора у тих випадках, коли прилад транспортується. (див. малюнок 22).

Малюнок 22: Панель, головного меню та налаштувань системи
Малюнок 22: Панель, головного меню та налаштувань системи

Панель роз’ємів оснащена роз’ємом нової  модифікації Neutrik Powercon True1  для підключення живлення, стандартними 5-ти контактними роз’єми DMX512 для підключення сигналу управління та USB роз’ємом для діагностики та технічного обслуговування (див. малюнок 23). Philips каже, що комерційна версія цього продукту буде мати можливість працювати по RDM протоколу: на жаль, версія, яку я використовував, не мала такої здатності, тому, я не міг перевірити функціональність.

Малюнок 23: Панель роз'ємів
Малюнок 23: Панель роз’ємів

Отже, ось такий він – світильник Philips Vari-Lite VL4000 Spot. Це насправді складний пристрій, що має багато особливостей, широкий спектр функцій та хороший світловий потік.

Чи задовольнить він ваші потреби, чи знайде місце у вашому підвісі ? Я намагався дати вам факти та цифри, які допоможуть прийняти рішення, але в решті-решт, як завжди, вибір за вами.

Автор: Майк Вуд (Mike Wood)
незалежний експерт

Посилання на джерело: http://origin.misc.pagesuite.com

[Total: 0    Average: 0/5]