Освітлення танцювального концерту в "Pas De Trois"

Освітлення танцювального концерту в "Pas De Trois"

Однією з сильних сторін Кліфтона Тейлора є освітлення танцю. Цей талант знову проявився на «Trio: ConcertDance». Вечір балету за участю танцюристів Александри Феррі і Германа Корнехо та піаніста Брюса Левінгстона в «Па-де-труа».

Освітлення Тейлора і костюми Дeани Берг Маклін були ідеальним акомпанементом до номерів різних сучасних хореографів.

Тейлор розробив цей проект з самого початку і до кінця. “Ми з Алессандрою працювали разом над оперою “Ворон” в Нью-Йорку кілька років тому, де вона танцювала в подвійній головній ролі”, – пояснює він.

“Вона зателефонувала мені через деякий час після тієї вистави, і я запросив її та великого Германа Корнехо – танцювального партнера, подивитися на мою роботу – танцювальний концерт у Центрі Лінкольна.

Згодом відбулась наша зустріч, на якій вони ознайомили мене з ідеєю створення проекту: спеціальний вечір соло та дуетів за участю чудового піаніста Брюса Левінгстона.

З самого початку, ідея була в тому, щоб однаково охопити і підкреслити значення всіх трьох виконавців на сцені. Концерт отримав назву «Trio: ConcertDance» для того, щоб підкреслити однакове значення музики та танцю для враження в цілому.

Звідти я працював з індивідуальними хореографами, щоб створити концепцію світлового простору для кожної частини. Я насправді не говорив з хореографами про вечір в цілому. Я не хотів впливати на їх роботу з точки зору всього концерту з самого початку процесу; це сталося пізніше, ближче до прем’єри в Італії, коли ми об’єднували шоу разом “.

Для того, щоб кожна частина мала інше візуальне відчуття, Тейлор працює органічно та виявляє, що кожен вигляд “зростає природним чином з бажання, як завжди, дозволити частині знайти своє ідеальне середовище. Я думаю, якщо ви дійсно слухаєте і дивитесь танцювальний або музичний виступ – це допоможе вам знайти щось унікальне саме для нього. Різноманітність вечора приходить від таких конкретних варіантів,” –  підкреслює він.

“Після того, звичайно, слід дещо відкорегувати, щоб скомпонувати частини, маючи на увазі розвиток події з танцювальної та музичної точки зору”.

Прем’єра відбулася в Італії в 2015 році (в Пармі, Модені та Кремоні). Тейлор  використовував, як основу репертуарний театральний сюжет, “все, що ми танцюємо, добре знайоме людям! Проте, це дуже продуманий сюжет, тому завжди можна знайти в ньому те, що буде працювати на вас”, – зауважує дизайнер світла.

Підвіс, який змінюється для кожного театру, перш за все містить Source Four від ETC, PARS, гобо, зроблені вручну на замовлення, ПК в Європі, та VL3500 від Philips Vari-Lite для рухомих світлових ефектів, орендовані у PRG в Нью-Йорку.

«Спочатку VL3500 прийшли для Entwine, п’єси Рассела Маліфанта, яка є досить проникливою і плавною. Я хотів створити світло для дії, яка включає танцюристів в маленьких просторах та рух всередині світла. Досить швидкий і плавний, як потік води або хмари у прискореному відео. Мені потрібні були рухомі вогні, щоб створити ці трансформації простору, які також були вікнами руху світла. Звичайно, як тільки в приміщенні з’являються VL, вони одразу стають корисними також для інших, тому я використав їх в якості статичних пристроїв для п’єс та інших номерів вечора “.

Використання світла та кольору інформує про кожну п’єсу програми. Так перша п’єса “Flair” Дениса Волпі, і комплект для виступу Лігеті. “Все наче дихає,”– розповідає Тейлор. “Виступ починається з повільно пульсуючого середовища, яке виникає з тихого, холодного простору і перетворюється в тепле, яскраве денне відчуття.”

Друга п’єса “Momentum” – це соло Корнехо, створене ним для Філіпа Гласа “Piano Etude 16.” “Вона має дуже чоловічу зовнішню силу”, – пояснює Тейлор. “Я зробив більш спрямоване освітлення, яке давало почуття сили і впливу.”

Далі йде дійсно чудова «Павана» Стантона Велча на музику Равеля (“Павана на смерть Інфанти”).

“Стентон використовував фортепіано як об’єкт, і це вперше, коли в концерті простір для фортепіано та танців візуально інтегровані,” – зазначає Тейлор. “Не зважаючи на свою назву, дует має багато підтримок та є досить романтичним.”

Фанг-Ю ШУ створив для Феррі соло, яке називається «Senza Tempo».

“Ми починаємо з силуету в яскравому світлі у центрі сцени. Алессандра з’являється поза центром. Цей вибір наповнює весь танець. Це створює деяку імітацію, рок-зірка входить в щось людське і пронизливе.

Танець стає свого роду підсумком життя танцівниці. Він є дуже чесним та невинним, саме тому я зробив простір з насправді чистим світлом, що нагадує танцювальну студію в чудовий день під час післяобідньої репетиції. Натяк на зображення вікна на підлозі та на діагональному фоні”.

«Entwine», дует Рассела Маліфанта, створений для “Metamorphosis Two”  Філіпа Гласа, який, як зазначає Тейлор, демонструє “рух світла у клубах хмар і квадратів. Це повна візуальна протилежність соло Алессандри. “

Остання частина – це па-де-де з великого твору «Le Parc» Анжелена Прельжокажа.

Це єдиний номер, який не був створений спеціально для програми, але я створив новий дизайн освітлення для вистави,” – додає дизайнер.

“Я розмістив його у плямистому світловому просторі від приладів з вирізаними вручну шаблонами, який з’являється зверху сцени справа. Номер є дуже романтичним, з довгим поцілунком, який відбувається під час підтримки з обертанням, що дуже запам’ятовується. Я хотів, щоб вони були найгарнішими, а глядачі дійсно впізнавали їх за цим номером”.

У перервах між танцювальними номерами були сольні фортепіанні п’єси у виконанні Левінгстона. Кожна з них також має свій власний колір та власну ідею освітлення, яка іноді переходить до наступного танцювального виступу, а іноді є окремим незалежним візуальним уявленням музики, яку він виконує,” –  розповідає Тейлор, який розробив цей елемент для туру.

За графіком туру наступною є Південна Америка, а перші дати призначені на листопад в «Teatro del Lago» на півдні Чилі, де Тейлор почуває себе як вдома. “Я був одним з театральних консультантів в «Teatro del Lago», тому я розробив системи освітлення і працював разом з архітектором для вирішення багатьох інших питань в ході його проектування і будівництва”, – говорить він.

Посилання на джерело: http://livedesignonline.com

[Total: 0    Average: 0/5]