Інтерв’ю з Ентоні Бастік режисером з освітлення Vivid Sydney

Інтерв’ю з Ентоні Бастік режисером з освітлення Vivid Sydney

Вже восьмий рік Vivid Sydney  захоплює одне з найбільших міст Австралії. Приваблюючи більше 1,7 мільйонів глядачів, що робить цю подію найбільшим в світі фестивалем світла, музики та ідей.

Vivid проходить з 27 травня по 18 червня. Проекційна і освітлювальна подія розосереджені по популярних будівлях і місцях Сіднею, в тому числі Circular Quay , оперний театр Сіднею, Музей сучасного мистецтва Австралії, Центральний парк, затока Уолш і гавань Сіднею. Live Design веде бесіду з режисером з освітлення і куратором Vivid Light Walk Ентоні Бастіком, який також є головним креативним директор AGB Events.

Якою є ваша роль у Vivid Sydney?

Я є куратором Vivid Light Walk, а моя компанія AGB Events виробляє Vivid Light Walk з моменту створення заходу в 2009 році. Ця подія належить Destination New South Wales, агентству уряду штату з туризму та події.

Який ви маєте досвід і що ви використовуєте на фестивалі?

Я маю досвід зі створення та виробництва громадських заходів. Свою кар’єру я почав з громадських заходів для міської ради Сіднея і Сіднейського оперного театру.

Я мав честь працювати на Олімпійських іграх в Сіднеї в якості креативного програмного менеджера для Live Sites, креативним директором міських свят для кубку світу з регбі Rugby World Cup 2003, ігор Співдружності у Мельбурні – Melbourne Commonwealth Games. Потім я повернувся до Сіднея і розпочав AGB Events.

Наша спеціалізація – створення концепції подій і втілення її у життя. Я застосовую свій досвід створення та виробництва великих громадських заходів, які зачаровують глядачів. Я працюю з артистами, щоб продемонструвати нові та існуючі твори мистецтва.

Опишіть, будь ласка, світло на Vivid Sydney. Якими є основні моменти?

Vivid Light Walk – це публічна частина фестивалю, яка виросла зі свята світла. 20 інсталяцій світлового мистецтва зібрали аудиторію близько 250 000 чоловік, коли я вперше почав працювати в 2009 році. Сьогодні фестиваль світла привертає увагу більше 1.7 мільйона глядачів.

Моя посада куратора дає мені можливість працювати з художниками, допомагати їм реалізувати їх власну концепцію створення чогось нового і дуже часто технологічно складного, але привабливого для широкої аудиторії.

Чи є щось найбільш видатне?

Цього року на прогулянці зі світлом чимало яскравих моментів. Нам в черговий раз довелося збільшити площу для розміщення, оскільки кількість людей, які приїжджають на фестиваль, продовжує збільшуватися.

З самого початку ми мріяли  про те, щоб отримати можливість увійти в Королівський ботанічний сад, розташований у гавані поблизу Оперного театру. Як тільки наші глядачі входили у сад, який, до речі, святкує свою 200 річницю, їх зустрічає 80 метровий купол світла під назвою “Собор світла», розроблений Річардом Невіллом з Mandylights. Нагадуючи нам, що ботанічні сади є священними для всіх нас! 

А які інші найбільш цікаві моменти?

«Кокон настрою» (художники Морц Беренсs і Константінос Мавроміхаліс) – ще одна цікава 10-метрова конструкція з прозорою інтерактивною шкірою, яка дивує аудиторію.

Infinity Box, створена Беттіною Істон, є ще однією видатною роботою. Ця інсталяція дозволяє вам увійти в світ світла, яке завжди рухається!

Гігантську інтерактивну світлову інсталліцію Extrude від Ангус Мюра слід розглядати на відстані і поблизу. Вона чудово вписується в оточення головної вулиці міста, що сягає хмарочосів.

DODECA Дімітроса Ціокараса віддає данину найчистішій геометричній формі: додекаедру. DODECA прагне повторити ідеї Платона – фізичне уявлення досконалого ідеалу завжди недосяжне.  DODECA використовує гіроскопічний рух щоб в ігровій формі залучити всіх користувачів.

Якими є тенденції того, як фестивалі та інші розважальні програми залучають аудиторію?

Спочатку глядачі були заінтриговані різнокольоровими вогнями, які «заливали» будівлі міста, ранніми ітераціями відображення проекцій на будівлях і світловими скульптурами.

Швидко промайнули вісім років, і зараз ми вже говоримо про серйозні технології, які використовуються художниками для створення нових творів, що виходять за межі Сіднею. Завдяки популярності Vivid Light Walk, фестиваль сьогодні є найбільшою і найпопулярнішою подією в Австралії, яка залучає понад 1,7 мільйонну аудиторію.

Ми маємо можливість продемонструвати найсучасніші технології постачальникам. Я помітив, що інсталяції художників стають більш витонченими в залежності від залученості технологічних компаній і постачальників освітлення. Така комбінація створює технологічно просунутий, творчий фестиваль світла.

Що робить створює унікальність Австралії? Як вона відрізняється від США або Європи?

Австралія знаходиться в унікальному становищі, оскільки нас вважають  першопрохідцями технологій. Також ми відомі своїм духом авантюризму і розташуванням біля воріт у Азію. Додайте до цього ще природну і рукотворну красу гавані Сіднею в поєднанні з людьми, які люблять відкриту культуру, і отримаєте ідеальний рецепт успішного свята світла.

Якими є основні проектні міркування, якщо такі є?

Під час вибору художніх інсталяцій світла для Vivid Sydney є багато міркувань. Від візуальної привабливості і бажання запропонувати більше інтерактивних компонентів, щоб глядачі мали можливість стати частиною події. До найбільш важливого – інновації.

Немає певної теми щороку, я вважаю, що це може обмежити творчість і призведе до виникнення багатьох подібних концепцій, тому ми дозволяємо шаленіти. Але інсталяція завжди повинна збагачувати і покращувати навколишнє середовище, в якому вона знаходиться, і враження людей, які її відвідують.

Чи вважає Vivid Sydney технології ключем до збільшення відвідувачів і залучення аудиторії?

Технологія – це інструмент для реалізації чудових і незабутніх подій на Vivid. Вона не може існувати ні заради неї самої, ні бути занадто нудною. Вона повинна бути доступною для широкого загалу. Першочергове значення має досвід користувача. Тому, що коли люди приходять, вам надається лише один шанс залучити їх, перш ніж вони почнуть рухатися далі.

Чи можете ви пояснити кураторський процес?

Ми звертаємося до художників зі всієї Австралії і всього світу. Критерії дуже зрозумілі, ми запрошуємо художників дослідити навколишнє середовище міста, події і людей, щоб перед початком творчого процесу накопичити враження та об’єднати їх. Для нас дуже важливо, що інсталяції, які виставляються в межах Light Walk, створені спеціально для Vivid і є дуже просунутими технологічно. Vivid збирає все нове та інноваційне.

Яким буде далі Vivid Sydney?

Із зростанням кількості глядачів також збільшується площа, яку охоплює  Vivid Sydney. Прямою відповіддю на 1,7 мільйонів відвідувачів стало те, що ми поширили Light Walk у ботанічний сад і за його межі. Сподіваюся, що найбільш розумні винахідники і дизайнери наступного року вже розгулюють і набирають своє натхнення у Vivid 2016. Стежте за новинами!

Посилання на джерело: http://livedesignonline.com

Відео презентації Gamma World’s для Vivid Sydney

[Total: 0    Average: 0/5]